‘Narrative ( Öyküsel) Terapi’ Sertifikalı Eğitim Programı 10 Aralık 2016’da Başlıyor!

İlk Oturum: 10-14 Aralık 2016

Michael White tarafından kurulan ve Narrative Terapi’nin dünyadaki merkezi olan Dulwich Center ile POEM işbirliğinde düzenlenen sertifikalı eğitim programı, gelen talepler üzerine tekrar açılıyor.

İki yıl süren eğitim programı, Dulwich Center’ın uluslararası eğitmenleri tarafından verilen 240 eğitim saatini kapsamaktadır.  150’i saatin teori 90  eğitim saatinin süpervizyona ayrıldığı eğitimi, yılda  beş gün/ dört oturum şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Dulwich Center’ın Avustrulya dışında sertifikalandırdığı az sayıdaki programlardan biri olan eğitimin ilk oturumu 10-14 Aralık 2016 tarihlerinde  İstanbul’da düzenlenecektir.

Sertifikalı programın tamamı Dulwich Center’ın uluslararası eğitmenlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İlk oturum David Newman  eğitimleri tarafından verilecektir.

Her oturumda ardıl çevirinin yapılacağı ve katılımcılara Türkçe olarak hazırlanmış eğitim materyallerinin verileceği Narrative Terapi eğitiminin ilk oturumu  10-14 Aralık 2016 tarihlerinde, 5 gün 30 saat, şeklinde gerçekleştirilecektir. Eğitimin müfredatına  http://narrativeterapi.com/egitim-programi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Program, tüm ruh sağlığı çalışanlarının katılımına açıktır.

Eğitim ücretinin 1750 TL olduğu programın detayları için 0216 3105630 ve 0549 3105630 numaralı telefonlar üzerinden ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Eğitime kaydolmak için ön kayıt formunu doldurmanızı rica ederiz.

Ön Kayıt Formu için tıklayınız: https://docs.google.com/forms/d/1zzGrnH8iZlCek_wmTMC79qRQNcrR-usxtYOQo901ZlI/edit?ts=58131939

Narrative Terapi Nedir?

  • Deneyimleri ve anlamalarını anlamaya çalışır.
  • Danışanın bilgisini merkeze alır.
  • Danışanın konuşmalarından referans alır.
  • Genel olanın yanlış yönlendirmemesi için istisnai olanı arar.
  • Belirli kişisel bilgiye vurgu yapar.
  • Kimliğin ve hayatın belirgin detaylarını arar.
  • Kişisel deneyime değer verir. İnsanları kendilerini tanımaları için teşvik eder.
  • İnsanları tercih ettikleri hayatları yaşamak için destekler.