Narrative Terapinin 2. Modül

Tercih edilen hikayelerin kalınlaştırılması ve katılımcıların dahil edilmesi

Katılımcılar, ilk eğitim aşamasından sonra dışsallaştırma konuşmalarını ve yeniden yazma konuşmalarını kendi uygulamalarında nasıl kullandıklarını bildireceklerdir.

  • Yeniden dahil etme konuşmaları
  • Tanımsal seremoni – dış şahitlik (dış şahit uygulaması ile birlikte dışsallaştırma ve yeniden yazma konuşmalarının üzerinden geçilerek alıştırmalar yapılacaktır)
  • Terapide dökümantasyonun kullanılması (dökümantasyon ile birlikte dışsallaştırma ve yeniden yazma konuşmalarının üzerinden geçilerek alıştırmalar yapılacaktır)
  • İskele kurma (Scaffolding) mesafesi (editoryellerin ve soruların kullanımının da yer aldığı destek konuşmaları ile bağlantılı beceriler üzerine odaklanılacaktır.) 

Michael White’ın kurduğu ve halen Narrative Terapinin dünyadaki  merkezi olan Dulwich Center ile POEM işbirliğiyle düzenlenen sertifika programımız büyüyerek devam ediyor.

İki yıl süren program, Dulwich Center’ın uluslararası eğitmenleri tarafından verilen 240 eğitim saatini kapsamaktadır. Bunun 150 saati teori ve uygulamaya; 90 saati ise süpervizyona ayrılmıştır. 

Bu haliyle eğitim Dulwich Center’ın Avusturalya dışında sertifikakalandırdığı az sayıdaki programlardan biridir.

2. Modül Eğitim Başvurusu için Tıklayınız